КАРПАТСЬКА ВІДПУСТКА: Лумшорські водоспади /Перечинський р-н, Закарпаття/   Leave a comment

У Лумшори ми хотіли поїхати ще минулого разу, але вони виявилися надто віддаленим від основного маршруту пунктом. Тому цього року ми вирішили заїхати сюди за будь-яких обставин. І добре зробили, бо у Лумшорах є що подивитися і куди піти.

Добиралися трасою від Ужгорода до Перечина, а звідти поїхали на Тур’ї Ремети, і власне – Лумшори. Усе, звісно ж, автомобілем. посмішка

Поселившись у привітну садибу (про неї пізніше) попрямували пішки до водоспадів.

У Лумшорах водоспадів аж 5 штук і усі вони розташовані на річці Туричці. Побачити і знайти їх дуже легко – дорога весь час іде паралельно до річки, а іноді і понад нею, тому водоспади можна буквально почути (тільки при умові, що ви не в авто посмішка). Орієнтиром також може слугувати скупчення людей біля тієї чи іншої стежки до річки. Протягом дня (особливо ввечері) усі так і снують туди-сюди поблизу водоспадів. Наразі ЖОДНИХ позначок чи вказівників немає.мда.....

Перший із Лумшорських водоспадів – СОЛОВЕЙ

соловей1

Ми підійшли до нього з правого берега, нетрадиційним шляхом, бо прямували зверху по течії річки, прямо по її березі (а іноді і по ній самій посмішка). Вже перед самим водоспадом ходу зовсім не було, тому довелося підніматися вверх лісом і спускатися знову вниз.

Аби зробити наступне фото Олегу довелося перейти річку майже убрід посмішка на 32

соловей2

“Паспортна” висота СОЛОВ’Я – 2-3 метри, але нажаль після дуже посушливого літа, ми не побачили його у всій красі. В ідеалі потік води буває настільки повний, що вода спадає аж по тій здоровенній каменюці (там навіть є вимиті рівчаки) і наповнює весь рів, над яким я сиджу.

Але навіть у такому вигляді, милуватися є чим. ага

Другий водоспад – БУРКАЧ

буркач

Він утворюється прямо у місці впадання у Туричку однієї з її маленьких приток.

БУРКАЧ легко не помітити і ми б мабуть так і зробили, якби ішли берегом, а не річкою.

Третім водоспадом є ПАРТИЗАН. Його ще називають ЧЕРВОНИМ ПАРТИЗАНОМ, але то відголоски епохи, самі знаєте якої. Місцеві ж називають цей водоспад – ДАВІР.

партизан

Висота водоспаду ПАРТИЗАН – від 4 до 6 метрів, залежно від повноти потоку. Ми застали його не в найкращі часи (знову ж таки – після літа) але його велич все одно уявити не важко. Особливо вражає те, як вперто (і як гладко) вода століттями висікає породу і малює на ній якісь химерні силуети.

партизан2

Четвертий водоспад – ПЕРЕСТУПЕНЬ

переступень1

Цей водоспад є каскадом маленьких водоспадиків і при достатній повноті потоку виглядає так, ніби вода дійсно переступає з каменя на камінь.

переступень2

Останній, п’ятий, водоспад – КРУТИЛО

крутило1

Він знаходиться практично напроти бази відпочинку “Водоспад”. Тут дуже тихо (мало хто доходить посмішка), поблизу є невеличка галявинка з бесідкою і столиками. Так що можна і попоїсти в тиші.

крутило3

Сам же водоспад утворює нічогеньке таке глибоке озерце, так що влітку при добрій спеці (а може і без неї) тут можна скупатись.

крутило2

Взагалі на Туричці це не єдині водоспади. Достатньо піднятися річкою вище і можна знайти ще багато менших водоспадиків, які може і важко назвати водоспадами, але від того вони не менш мальовничі і не менш гучні. Більше того, один водоспадик ми помітили навітьнабагато нижче від першого водоспаду СОЛОВЕЙ. Його назви я ніде не знайшла, власне і якихось згадок про нього також немає. Схоже, що це просто собі “мальовничий спуск води гирлом річки”. посмішка

Стосовно доїзду до водоспадів.

Селом Лумшори іде асфальтована дорога. Вона, звичайно, місцями дуже пощерблена і вкрита ямками різної глибини і діаметру, але проїхати автомобілем можна. Велосипедом, звісно, також. Далі, вже ближче до чисельних баз відпочинку, дорога стає ґрунтовкою, посипаною щебенем, а ще далі (на підході до “першого” водоспаду) переходить у кам’яницю.

DSC_3472

Через якийсь час кам’яниця закінчується і далі (аж до бази “Водоспад” і “п’ятого” водоспаду) переходить знову у ґрунтовку.

Проїхати автомобілем можна практично всюди, але я б рекомендувала все-таки залишити машину в селі чи в якійсь садибі (якщо плануєте проживання), або покинути її поблизу якоїсь із останніх баз і далі пройтися пішки. Тим паче, що навколо – ліс, чисте повітря, з гір течуть струмочки, співають пташечки… щисливий

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: