Руїни городища КАЛОС-ЛІМЕН /м. Чорноморське/   Leave a comment

Дорогою до мису Тарханкут ми заїхали у Чорноморське, щоб побачити руїни давньогрецького міста. Для цього нам довелося якийсь час поблукати аж доки ми не потрапили до парку, що знаходиться недалеко від виходу на міський пляж. Там ми залишили машину і попрямували до моря

DSC_7543

На пляж пройшли повз таку білосніжну альтанку

DSC_7540

Позаду неї побачили скульптуру Іхтіандра, по якій без кінця лазять діти і усі охочі відпочивальники.

DSC_7507

Взагалі ми здивувалися, що пляжі так багато людей, зважаючи на те, що погода була не найсприятливіша для купання.

DSC_7516

По пляжу ми пройшли аж до самих руїн городища, що знаходяться від альтанки у напрямку праворуч.

DSC_7514

У перекладі з давньогрецької Калос-Лімен означає – “Прекрасна гавань”. Місто тут заснували греки ще у 4 ст. до н.е. Колись воно займало площу близько 4-х гектарів і являло собою кілька наділів, у центрі яких були садиби власників. Місто служило портом для вивезення вина і хліба.

DSC_7519

У 3 ст. до н.е. з метою оборони від нападів кочових племен греки побудували на самому березі бухти міцну фортецю. Археологічні наслідки свідчать про те, що тут же стояв і 16-ти метровий маяк, у підвалах якого були запаси продовольства на випадок осади.

DSC_7523

У 2 ст. до н.е. Калос-Лімен перейшов до рук скіфів, які зі змінним успіхом володіли ним аж до 1 ст. н.е., доки його вже остаточно не знищили сармати.

DSC_7531

При розкопках городища археологи знайшли багато цікавих предметів, бо ця частина міста не так сильно постраждала під час нападів кочовиків. І взагалі Калос-Лімен є унікальною пам’яткою, бо культурний шар давньогрецького періоду знаходиться практично у недоторканому стані і не був змінений нашаруваннями пізніших часів.

DSC_7532

Цікаві знахідки Калос-Лімена, серед яких і велика колекція керамічних амфор, можна побачити у місцевому краєзнавчому музеї, що знаходиться у Чорноморському за адресою – вул. Революції, 8 (у ньому ми не побували за браком часу).

Десь в інтернеті я прочитала, що біля залишків маяка можна розгледіти вузьку стежину, яка колись була головною міською вулицею, що мала ширину близько 6-ти метрів. Вона зв’язувала головні ворота з гаванню і була вимощена утрамбованою кам’яною крихтою. По центру вулиці був жолоб для стічних вод, а по одній стороні – тротуар. Крім того в кількох сотнях метрів від городища є невеликі пагорби – кургани (ми їх не бачили). Тут за часів греків і скіфів було кладовище. Під насипами є склепи з тесаного каменю і сирцю та прості могили, перекриті плитами.

За тисячоліття зручна “прекрасна” піщана бухта стала мілководним лиманом і значна частина стародавнього міста знаходиться зараз під водою.

DSC_7534

DSC_7536

Наостанок за традицією кілька посилань:

Сайт заповідника Калос-Лімен

ТУТ фотографії з розкопок городища

ТУТ фотосесія руїн

ТУТ гарний звіт про подорож

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: