КАРПАТСЬКИЙ КРУЇЗ: 7 день, 1 серія   5 comments

Перша серія подорожі ТУТ
Друга серія подорожі ТУТ
Третя серія подорожі ТУТ
Четверта серія подорожі ТУТ
П’ята серія подорожі ТУТ
Шоста серія подорожі ТУТ
Сьома серія подорожі ТУТ
Восьма серія подорожі ТУТ
Дев’ята серія подорожі ТУТ
Десята серія подорожі ТУТ
Одинадцята серія подорожі ТУТ
Дванадцята серія подорожі ТУТ
Тринадцята серія подорожі ТУТ
19 вересня
Підриваємося дуже рано, з’їжджаємо з квартири і терміново їдемо в Ужгород. Ми дуже спішимо, бо часу страшенно мало. Одна з головних проблем дня – знайти місце для ночівлі. Враховуючи те, що жодними контактами я заздалегідь не запаслася, то проблема не мала.
Крім того, до приїзду в столицю Закарпаття ще треба заїхати в Невицьке і побачити замок, бо потім не буде часу.
Майже всю дорогу від Мункачів до Ужгорода їдемо поміж виноградниками. Краєвиди дуже гарні, але нуль можливості їх сфотографувати. хм...
Під самим Ужгородом потрапляємо в Англію: готель «Камелот», готель «Шервуд»…
Не доїжджаючи до міста, звертаємо праворуч на Невицьке. Проїжджаємо майже через все село і бачимо вказівник повороту вправо на Невицький замок. Підіймаємося на гору по дуже прикрій ґрунтовці. Звертаємо праворуч і бачимо шмат асфальтованої дороги, яка упирається у шлагбаум. За шлагбаумом – будівництво якоїсь бази відпочинку. Залишаємо машину тут і вирішуємо іти в гору до замку пішки.
А тепер, дорогі друзі, починається головний попандос нашої поїздки.
Ми, як особи романтичні, вирішили, що замок знаходиться саме НА горі. Я ще в інтернеті бачила купу фоток замку здаля, та і в самому Невицькому його було видно ніби НА вершині гори…
Коротше, ми вирішили добиратися до нього кам’яною дорогою, з якої звернули до шлагбауму. Пройшли десь метрів 10, і побачили вказівник: «Невицький замок» – 300 м. А на ньому – стрілочка у бік якихось хащів, через які можна продертися до місця, де ми залишили свою машину… непонятка
IMG_8193
Постояли. Куди йти? Вирішили йти далі вгору.
Що сказати – дорога просто зашибісь. Підошви ковзають по камінню, немає жодного «горизонтального» метра, і дорога петляє так, що ми збилися з ліку поворотів. Спочатку ми йшли дуже бадьоро – попереду ж замок!, але через півгодини такої ходьби (а то й більше!) язики були просто на спині.
Найцікавіше, що за якийсь час нас наздогнали…. велосипедисти! витріщені очі Це ж як треба їхати??? голова-кругом
Ми запитали у них, чи правильно ідемо. Велосипедисти відповіли, що там, куди ми прямуємо, замку нема. хм...
Ми ще якийсь час постояли мовчки, бо подумали, що то такий прикол, чи що. Але ж сказали серйозно, та і 300 метрів вже давно закінчилися…
Від думки про ще кілька поворотів цією дорогою стало дурно, тому ми повернули назад.
Пройшли десь із півтори сотні метрів і зустріли якихось таких самих ******* як ми (без велосипедів, але з фотоапаратами).
Підходимо до них, а вони:
– Ви вже із замку?
А ми:
– Там замку нема.
Вони:
– ????!!!! Як нема?
Ми:
– А так. Нам щойно велосипедисти сказали.
А вони:
– Це вже наша друга спроба до нього дійти!!!!!!!
Ми так сміялись, не передати. ржу-немагу
Врешті вони подзвонили до якогось свого знайомого, який пояснив, що треба було пройти повз шлагбаум і будівельний майданчик і так, можна було відразу попасти до замку. Всі були в шоці. Японський бог! А дорога куди?
Доки ми поверталися я нарахувала 14 поворотів! Чорт забирай! злюка
У нас ще виникла ідея – було б непогано все-таки видертися на ту гору і в кінці дороги поставити стовп із табличкою «Замок – не тут». Можна також видавати якісь заохочувальні призи тим, хто мав снагу і терпіння видертися так високо. А ще можна робити фото виразу обличчя на пам’ять…
Тому мораль така: якщо все-таки вказівник є, то треба іти туди, куди він вказує. smile
Зійшли вниз і побачили таке:
IMG_8199 IMG_8198 IMG_8195
Коли ми прийшли до замку, там якраз була група школярів. Боже, що то за діти?! В замку був такий ґвалт, ніби всі пси з Невицького збіглися на псяче весілля. Щоб зробити більш-менш нормальне фото, треба було дочекатися доки діти по фотографуються (на мобільники) і вчителі познімають їх з амбразур. smile
Замок:
IMG_8200 IMG_8203IMG_8215
Вид із замку на Невицьке і околиці
IMG_8214 IMG_8216 IMG_8217
Ще фото замку
IMG_8223 IMG_8224IMG_8225 IMG_8230IMG_8229 IMG_8231
Тут є трохи історії.
Після відвідин замку повертаємося до Ужгорода. Маємо встигнути погуляти по місту, побувати на фестивалі «Гуцульський рататуй», в замку і в краєзнавчому музеї.
Заїжджаємо у місто і рівень адреналіну у крові різко підскакує – центральні вулиці забиті парковками і через одну закриті для в’їзду. Розумію, що то стандартна тема для більшості великих міст, але коли ти не зовсім уявляєш куди їхати, маєш перед собою карту, яка нічого в біса не допомагає і ти петляєш по вулицях шукаючи місця для паркування, не кажучи вже про паркування БЕЗКОШТОВНЕ…. Одним словом, якоголєшогомивзагаліприперлисясюдивчаспікблін.
Якось, цілком випадково, потрапляємо до скверу зліва від Поштової площі і залишаємо машину тут. Ідемо до центру міста.
На Поштовій площі встановлюють сцену – сьогодні тут має бути один з концертів туру «з Україною в серці». Початок в 7 вечора. Ми ніби плануємо піти (як вистачить здоров’я).
Гуляємо містом. Я традиційно шукаю книжки, а зустрічаються все бутіки і мобіл/фото магазини. Є і сувеніри, але ціни…. палець біля виска
Ден шукає вишиванки. Та ж сама історія: все ДУЖЕ дороге. Особливо те, що подобається.
На додачу до всього у нас у фотіку акумулятори майже на нулі. Дуже вчасно. злюка
Хлопці купують якісь калічні батарейки і ми далі гуляємо.
На площі Шандора Петефі є велика будівля (нажаль, не знаю, що то за будинок), де на першому поверсі розташований цікавий букіністичний магазин. Ось вивіска:
IMG_8236
У тому магазині купа полиць зі старими книжками поміж  яких сидить бородатий дядечко з дуже гарним почуттям гумору.
Кажу так, бо він сказав нам, що на Закарпатті всі анти українці.
Питаємо: а шо так?
А він:
– Бо ми просто хочемо нарешті відділитися від тієї України.
Ми знову:
– І до кого ж ви хочете приєднатися?
А він:
– До Мадагаскару. Нам туди ближче.
Гарно. smile
Далі проходжаємося по набережній.
У річці Уж плаває дуже велика риба (як на річкову), але рибалок ми не побачили. Може риба не їстівна? непонятка
IMG_8232 IMG_8233
На площі біля філармонії купуємо морозиво Gelati (відразу скажу, що якість – не дуже) і дізнаємося з телетрансляції на моніторі, як пройти на фестиваль. Прямуємо туди.
«Гуцульський рататуй» відбувається у сквері позаду будівлі облдержадміністрації.
IMG_8237
На фестивалі все, як годиться – на великій площі розкидані палатки, де відвідувачі потягують пиво і куштують конкурсні страви. Поруч – грає оркестр і розташована невелика сцена, з якої ведучий час від часу робить якісь оголошення.
Фото стендів
IMG_8238 PIC-0002PIC-0003 IMG_8241PIC-0004 PIC-0006 PIC-0008 PIC-0009 PIC-0011 PIC-0013
Мушу сказати, що у всіх палатках, команди яких брали участь у кулінарному змаганні, пропонували тільки бограч, який ми вже їли. Рататуя ніде не було видно. Може ми не вчасно прийшли…
Для того, щоб поїсти на цьому фестивалі, треба було попередньо придбати фестивальну валюту – «рататуй» (10 гривень). За 1 рататуй можна було купити 1 страву у будь-якій палатці.
Фестиваль залишив по собі якесь неоднозначне враження. Масштаби тут були далекі від Рахівської бринзи. Організація також була не дуже продумана. Не було такого розмаху, на який можна було сподіватися з реклами. В цілому «Гуцульський рататуй» нас зовсім не вразив.
Ми якийсь час походили між стендами, Ден ще перекусив, і попрямували до замку.
Замок в Ужгороді знаходиться в самому центрі міста, що дуже зручно для пошуку, але дуже незручно для доїзду. Крім того, в Ужгородському замку  нас спіткало щось набагато краще за школярів у Невицькому. Я говорю про весілля.
То справді кара господня для усіх інших людей, які мають на меті щось побачити і припхалися з іншого кінця України не для того, шоб дивитися сценічні поставновки для безкінечної кількості молодять. В принципі, я не маю нічого проти, бо також колись хотіла зробити день свого весілля незабутнім, але… Коротше, мені ДУЖЕ зіпсували настрій.
Але досить про наболіле.
Вхід у замок коштує 10 грн. (фотозйомка – 10 грн. також). Крім того можна відвідати каземати (вхід – 4 грн. + 4 грн. за фотозйомку).
Деякі фото
IMG_8254 IMG_8258IMG_8257
Качелька у дворі праворуч від входу
IMG_8264
Турул
IMG_8268
Хочу сказати, що замок володіє дуже багатим і яскравими колекціями.
Тут є виставка музичних інструментів – очі розбігаються від усіх циз дримб, скрипок, трембіт, кортрабасів, цимбал і деркачів…
Також замок має колекцію зброї, яку можна розглядяти безкінечно. Є тут і колекція старовинних меблів і одягу.
Окремі фото
IMG_8270 IMG_8273IMG_8275 IMG_8276 IMG_8278
Не буду зупинятися на сторії замку, бо мені знабиться кілька блогів, щоб все це написати. Можу надати тільки 2 корисні посилання.
На цьому сайті є трохи загальної інформації про замок.
А тут також є історична довідка, та інформація про музей і його діючі експозиції.
Крім того, в інтернеті є описи багатьох подорожей в Закарпаття, тому там теж можна прочитати багато цікавого. Краще, звичайно, все побачити на власні очі.
Наступна серія подорожі ТУТ
Advertisements

5 responses to “КАРПАТСЬКИЙ КРУЇЗ: 7 день, 1 серія

Subscribe to comments with RSS.

 1. ооо, бачу мені дуже повезло що я не пішов так далеко, а взагалі у вашій статті побачив те що небачив біля замку. Треба ще літом зїздити коли зелені багато, дуже гарно!!!

 2. … я про те що ви заблукали )))

  • Дякую за коментар.
   Обов’язково поїдьте, особливо враховуючи те, що від вас це зовсім недалеко.
   Може таки видеретесь на ту гору і розкажете нам усім ЩО там? Страх, як хочеться це знати ))))

   • Я, знаєте, теж був дуже цікавий взнати куди веде ця дорога, та коли через гугл планета Земля подивився куди вона веде у мене бажання пропало. Чому?)) …та тому ща там на десятки кілометрів ліс і недай боже комусь заблукати і ходити кругами.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: