КАРПАТСЬКИЙ КРУЇЗ: 1 день, 1 серія   Leave a comment

13 вересня 2009

Відразу скажу, що це наша перша авто поїздка у Карпати, тому не слід дивуватися надмірним охам і ахам, які виривалися у нас щоразу, коли ми бачили щось цілком звичне для ока. Поїздку спланували з метою побувати у багатьох вартих уваги місцях і, так би мовити, за одним махом проїхати усі Карпати зі сходу на захід.

Генеральним перевізником виступила Scoda Fabia, фотокореспондентом – в основному, Ден. А мені залишилося написати літопис. Отже,

Рано вранці виїжджаємо із Теребовлі і скеровуємося у напрямку Надвірної. Там у нас має бути перший привальчик. Дорога дивує терпимою якістю і запам’ятовується густим туманом, що тягнеться аж до Франківська. Цей туман заважає нам роздивитися усі місцеві красоти і побачити наближення гір, які я намагаюся вгледіти вже у Бучачі smile

У селі Діброва переїжджаємо Дністер по червоному залізному мосту. Міст має дві смуги для руху, але розрахований якраз на ширину нашої машини витріщені очі Туман все ще густий-прегустий і ми сподіваємося, що міст не з реверсивним рухом посмішка на 32

Відразу на початку Надвірної переїжджаємо Дністер знову. З нашого боку берег дуже стрімкий – кам’яні скелі з хащами угорі. Сам Дністер дуже мальовничий. Тут він мілкий і більше схожий на гірську річку.

Раджу зупинитися, коли будете в тих краях, і зафотографувати пейзаж. Світлина буде гарна.

Після Надвірної виглядаємо вказівник у напрямку села Пнів. Там має бути наша перша зупинка, біля руїн замку. Проїжджаємо все село – замку нема. Доводиться зупинитися і перепитати дорогу в якоїсь бабусі. Доки вертаємося назад бачимо нічогенький місток для трубопроводу

IMG_6714

і гори

IMG_6706 IMG_6718

Ще одне фото – я і позаземні об’єкти Підморгування

IMG_6710

Якщо цікавить доїзд до замку:

Їдете по головній дорозі села. Бачите поворот вліво (там ще є зотри вказівники на шиномотаж), – повертаєте. Маєте побачити замок відразу. Трохи підніметесь по дорозі вгору і доїдете до самого замкового подвір’я.

Замок:

IMG_6733

з іншого кута:

IMG_6734

Замкове подвір’я:

IMG_6735 IMG_6736 IMG_6737

Хто цікавиться, то інформація про Пнівський замок тут.

Після звичного фотографування ми влаштовуємо пітстоп – м’яско, хлібець, огірочки Закотив очі… все, як годиться. Їмо прямо на замковому подвір’ї. Одночасно, так би мовити, споживаємо і матеріальну і духовну їжу. Стає так добре, що у Дена виникає ідея потанцювати на стінах замку Здивований За ідею можна подякувати радіо «Західний полюс», 104.3 FM. Дуже вже позитивну музику крутять люди.

Після оглядин замку повертаємося знову у Надвірну і прямуємо в Рахів, бо там вже без нас почався фестиваль «Гуцульська бринза».

Дорогою Ден фотографує:

IMG_6738 IMG_6745 IMG_6754 IMG_6759

Минаємо Яблуницький перевал і дивуємося, як цією дорогою їздять взимку – траса має повороти, як для Формули-1 (як ми переконалися пізніше, – цей перевал ще не найстрімкіший в Карпатах).

В селі Лазіщина бачимо на якійсь хаті номер – 1067 Здивований Всі в шоці.

В’їжджаємо у Рахів і бачимо скупчення транспорту – на початку міста місцеві полісмени всіх зупиняють і питають, куди їдете. Все завдяки фестивалю.

Повільно просуваємося у пробці і чекаємо своєї черги. Під’їжджаємо і рахівський коп просто питає: «Куда?» (між іншим – ні добридень вам, ні до побачення). Замість відповіді Олег запитує, як проїхати на фестиваль. Полісмен каже, що треба зараз звернути направо, залишити машину і пройтися 200 м. Звертаємо.

Як виявилося потім, треба було йти не 200 м, а рисачити через все місто аж до самого парку культури і відпочинку. Але це вже лірика.

Залишаємо машину і йдемо за натовпом до місця проведення фестивалю. У центрі міста бачимо таке:

IMG_6784

Якщо ви не помітили, то бринза зовсім не «бринза», а – БРИНДЗЯ Широка усмішка

IMG_6785

Цікавий напис на пам’ятнику, «не западенці» не в’їжджають, що він означає

IMG_6786

Доходимо до місцевого парку. Там вже триває фестиваль. Усе, як годиться – торгівля сувенірами, прикрасами, вишивкою і їдлом.

IMG_6805 IMG_6811 IMG_6827 IMG_6826

Також можна скуштувати всілякі фігурки з бринзи (3 грн. за штуку)

IMG_6858

Просуваємося до центру парку і бачимо літню сцену перед якою на схилі гори облаштовані місця для глядачів. За ними – стенди різних сіл Рахівського району. Кожне село демонструє місцеві страви (далеко не тільки з бринзи), промисли і культуру взагалі. З початку фестивалю кожен стенд інспектується комісією, яка оцінює дизайн стенду, експонати і страви (от гарна робота у комісії Посмішка

На сцені ж виступають фольклорні колективи, які можна споглядати з тарілкою і виделкою у руках.

Деякі фото з фестивалю (повний фотозвіт може потім викладемо окремо):

IMG_6859 IMG_6861 IMG_6864 IMG_6866 IMG_6871 IMG_6877 IMG_6884 IMG_6890

Наступна серія подорожі тут

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: